Голям успех за „Малки великани“ във Велико Търново

17 отбора в зона Велико Търново застанаха на мрежата в надпревара за Купата на Булстрад 2023

На 25.10.2023 в град Велико Търново детските волейболни турнири преминаха със силни емоции и оспорвани срещи. Участие взеха над 200 деца разпределени в 17 отбора от градовете: Велико Търново, Берковица, , гр. Горна Оряховица, гр. Дебелец, гр. Омуртаг, гр. Павликени, гр. Русе и гр. Ябланица, гр. Ловеч, гр. Монтана, Русе и Търговище.

На финала останаха две училища от град Берковица, които се съревноваваха за първото място. 2 ОУ „Христо Смирненски“ бе победителят с резултат 3:1 срещу 3 ОУ „Иван Вазов“, като и двата отбора показаха завидни умения и спортен дух за победа.

Събитието бе уважено от официалните лица: Георги Давидов и Йордан Дурчев от Дирекция "Образование, младежки дейности и спорт. Всички участници и организаторите получиха  официално поздравление от името на кмета на община Велико Търново, Д-р инж. Даниел Панов.

След този кръг турнирът по детски волейбол за Купата на Булстрад се мести в София, където поради силния интерес ще се проведе в два дни.

Временното класиране на спечелилите отбори по региони, очертава оспорван Финал в Разлог. Всеки от претендентите има равни шансове за спечелване на голямата награда – спортен лагер.